muzyka.mysliwska.pl Polski Związek Łowiecki
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kielce - Zagnańsk 2009
Autor Wiadomość
oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Pon Lip 13, 2009 8:40 pm   Kielce - Zagnańsk 2009

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i gorąco zapraszam na ziemię świętokrzyską, żeby przeżyć przygodę na

I Świętokrzyskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich "O Statuetkę Dęba Bartka" Kielce - Zagnańsk 2009

Imprezka odbędzie się w ZSL w Zagnańsku 18.X.2009 r.

Niedługo na stronie konkursu zamieszczone zostaną wszelkie informacje związane z konkursem.

Zachęcam i do zobaczenia pod Bartkiem!

tumak

Wysłany: Pon Lip 13, 2009 9:32 pm   

Przewidujecie ładne znaczki konkursowe? I czy na biesiadzie będzie tylko picie czy też zrobicie jakieś tańce (w tym na stołach :mrgreen: )
Może byśmy się wybrali....

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Wto Lip 14, 2009 7:40 am   

Znaczki i nagrody to niespodzianka. Co do biesiady to w tym roku nie da rady ze względów logistycznych... niedziela, ludzie umordowani po konkursie w Biłgoraju, a poza tym najważniejsza rzecz, że noclegi mamy zarezerwowane tylko z soboty na niedzielę, a potem uczniowie zjeżdżają do internatu i nie będzie miejsc.

TAXUS 

Wysłany: Wto Lip 14, 2009 9:35 pm   

hmmm no to jest w miarę blisko - zobaczymy - termin też ok :D trzeba z Szefową zagadać :P

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Śro Lip 15, 2009 2:47 pm   

Szczególnie zachęcam uczestników wybierających się na konkurs do Biłgoraja (17.10.2009 r - sobota, dzień wcześniej).
Zastanówcie się bo jest to stosunkowo blisko Zagnańska, a w jeden weekend można "zaliczyć" dwie imprezy i szalenie zakończyć sezon konkursowy!!! :roll:

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 2:16 pm   

Na prośby zainteresowanych, organizator rozszerza konkurs dodatkowo o klasy MSH i MEs w kategorii muzyki myśliwskiej.

tumak

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 7:20 am   

oscar napisał/a:
szalenie zakończyć sezon konkursowy!!! :roll:

Szalenie? A co z niedzielną biesiadą?

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Pon Paź 05, 2009 2:03 pm   

Wylosowano zestawy sygnałów !!!

1 Wyniki losowania kategorii solowej (indywidualnej):

Klasa C => Zestaw „E“ (6 – 5 – 1)

Koniec polowania (6)
Zbiórka myśliwych (5)
Apel na łowy (1)

Klasa B = > Zestaw „D“ (16 – 1 4 – 20)

Dzik na rozkładzie (16)
Jeleń na rozkładzie (14)
Pióro na rozkładzie (20)

Klasa A = > Zestaw „A“ (22 – 21 – 27)

Powitanie (22)
Pobudka (21)
Łoś na rozkładzie (27)

2 Wyniki losowania kategorii zespołowej:

Klasa C = > Zestaw „D“ (6 – 4 – 10)

Koniec polowania (6)
Rozładuj broń (4)
Królik na rozkładzie (10)

Klasa B = > Zestaw „B“ (16 – 1 2 – 18)

Dzik na rozkładzie (16)
Król polowania (12)
Jenot na rozkładzie (18)

Klasa A = > Zestaw „C“ (22 – 24 – 29)

Powitanie (22)
Pasowanie myśliwskie (24)
Kozica na rozkładzie (29)

Klasa G = > Zestaw „B“ (22 – 23 – 28)

Powitanie (22)
Darz Bór (23)
Muflon na rozkładzie (28)

W klasie D w obydwu kategoriach (solo i zespół) obowiązywać będą dwa dowolnie wybrane utwory z klasyfikacji konkursowej.

Muzyka Myśliwska jak zwykle, dla zapominalskich przypomnienie poniżej:
W klasie MB i MSH oraz MEs obowiązywać będą trzy dowolnie wybrane utwory o tematyce myśliwskiej wyłączając repertuar zawarty w Zbiorze nut sygnałów myśliwskich zaakceptowany przez Komisję Muzyczną Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ w dniu 11 marca 2001 roku oraz Komisję Kultury Łowieckiej NRŁ w dniu 14 marca 2001 roku.

Andrzej 

Wysłany: Pon Paź 05, 2009 6:15 pm   

Jeśli to nie tajemnica to kto w komisji sędziowskiej? (nie wiem jaką wersję DarzBoru ćwiczyć :) )) )

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Pon Paź 05, 2009 9:37 pm   

JURY, żadna tajemnica: :lol:

1. Maciej Strawa
2. Roman Seta
3. Artur Kanawka
4. Zbigniew Pasieka

migur 

Wysłany: Pon Paź 05, 2009 9:40 pm   

Andrzej napisał/a:
nie wiem jaką wersję DarzBoru ćwiczyć :) )) )

Nie prowokuj!!! Na razie jedyną obowiązującą wersją jest ta w opracowaniu M. Leśniczaka i tą trzeba grać bez względu na skład sędziowski :)

Andrzej 

Wysłany: Wto Paź 06, 2009 8:34 am   

Dodajmy, że "obowiązującą na konkursach", bo w lesie i przy innych okazjach gramy po staremu i myślę że jesteśmy w większości.
No ale to temat do którego pewnie jeszcze wrócimy w innym wątku.

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 11:06 pm   

UWAGA APEL do tych, którzy zgłoszenia wysyłali drogą elektroniczną !!!

Ze względu na kłopoty z serwerami poczty internetowej, niektóre wiadomości mogły nie dotrzeć na adres: w.kozlowski@radom.lasy.gov.pl lub kielce@radom.lasy.gov.pl

W związku z tym proszę sprawdzić, czy na poniższej liście widnieje Państwa zgłoszenie. Jeśli nie, proszę o natychmiastowy kontakt: 510 894 975.

Zgłoszenia przyjęte drogą mailową:

1. Nadleśnictwo Kluczbork
2. Nadleśnictwo Zawadzkie
3. "ECHO" Warszawa
4. Dorota Olsińska
5. Michał Farys
6. ZSLiE Brynek

Jeśli ktoś wysyłał zgłoszenie na maila, a nie ma go na powyższej liście proszę o kontakt!

MacGyver 

Wysłany: Pon Paź 19, 2009 3:02 pm   

Co taka cisza? może się ktoś pochwali wrażeniami z konkursu Kielce - Zagnańsk 2009 :mrgreen: , a przy okazji może i z IX Kresowego w Biłgoraju :twisted:

Joanna 
Joanna

Wysłany: Śro Paź 21, 2009 6:11 pm   

Witam!
Pojechaliśmy do Zagnańska na I Świętokrzyski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Statuetkę Dęba Bartka". Szczerze mówiąc nie wiedzieliśmy czego się tam spodziewać. Wiadomo... pierwszy konkurs, organizatorzy też się tego muszą nauczyć... Do pokonania mieliśmy prawie 400 km drogi... BYŁO WARTO! Jeden z najlepiej zorganizowanych konkursów na jakich w tym roku byliśmy. Organizatorzy dali z siebie wszystko. Pracownicy Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, uczniowie oraz pracownicy Nadleśnictwa Kielce (jeśli kogoś pominęłam to z góry przepraszam) na każdym kroku służyli nam pomocą. Przesympatyczna atmosfera, ciekawe pogadanki, pokazy sokolnicze i psów myśliwskich, a wszystko w trakcie zmagań sygnalistów. No i jaka frekwencja!!! Miło było muzykować w gronie ponad 120 sygnalistów (co się rzadko zdarza na konkursach regionalnych)!!! Co więcej - przyjechaliśmy w zbyt okrojonym składzie aby startować w G, ale występowały zespoły oraz soliści "z górnej półki", a taka konkurencja mobilizuje i nam wszystkim wychodzi na dobre.
Bardzo duży plus dla organizatora za przekazanie wykonawcom kart ocen po konkursie - naszym zdaniem powinno być to obowiązkiem (i chyba jest), natomiast nadal na niektórych konkursach notorycznie pomijany (przynajmniej na konkursach na których my bywamy, ale to jest wątek na osobny post, może i warty poruszenia).
Wiktor, zrobiłeś naprawdę świetny konkurs, wiemy ile to pracy kosztowało, ale doceniamy to i za rok szturmujemy Zagnańsk pełnym składem! Powalczymy o statuetkę Bartka - chyba jedno z piękniejszych trofeów jakie można wygrać na konkursach w Polsce. Konkurs w Zagnańsku winien znaleźć się w zakładce: POLECANE!
Pozdrawiam
Joanna & Adam (trochę się wtrącał:)

Joanna 
Joanna

Wysłany: Śro Paź 21, 2009 6:25 pm   

P.S. Zapomniałam dodać: w tak przyjaznej atmosferze, w tak doborowym towarzystwie, z chęcią zostalibyśmy dzień dłużej, szczególnie, że droga powrotna do domu daleka. Może organizator w przyszłym roku zdecyduje się na na konkurs dwudniowy? Spotkanie wieczorem przy ognisku czy małej biesiadzie doskonale integruje, a i jest okazją do wspólnego muzykowania i rozmów, na które podczas rywalizacji często brakuje czasu!
Pozdrawiam raz jeszcze
Joanna

TAXUS 

Wysłany: Śro Paź 21, 2009 7:00 pm   

ooo tak biesiada by się przydała ;-) ale też niestety jak by nie było pogoda do biesiady raczej sprzyjająca nie była (no przynajmniej do biesiady na wolnym powietrzu)

Co do konkursu wszystko fajnie ;-) tylko "pikawa" nie wyrabia jak człowiek ma grać solo ;/ trzeba było przed graniem chyba walnąć sobie głębszego lub dwa na odwagę ;P

Andrzej 

Wysłany: Śro Paź 21, 2009 11:21 pm   

Konkurs rzeczywiście super zorganizowany, a że to pierwszy - tym większe słowa uznania.
Kwatery OK, na miejscu i czyste choć to tylko internat więc standard **. Organizacja bardzo sprawna mimo że frekwencja przerosła oczekiwania. To miłe że środowisko sygnalistów swoją liczną obecnością wsparło region kielecki, choć to już trochę po sezonie i niektórym było naprawdę daleko. Mała sala (ta od klasy B) trochę klaustrofobiczna, ale duża już bez zarzutu z nawet niezła akustyką.
Życzliwość i zaangażowanie organizatorów widoczne na każdym kroku. Dziękujemy i gratulujemy dobrej roboty.
Kilka drobiazgów do poprawy w przyszłości:
- termin konkursu - zdecydowanie lepiej byłoby gdyby odbywał się przed Wojskim, a więc wiosną tym bardziej że w okolicy nie ma w tym terminie konkursu. Również szansa na granie w plenerze i biesiadę przy ognisku byłaby większa.
- na kwaterach niestety smród albo farby, albo jakiegoś formaldehydu z mebli. Nie wiem jak dzieciaki mogą mieszkać i uczyć się w tych warunkach, ja niestety rano niałem kwadratową głowę.
- w mojej ocenie miejscowy sędzia (ten który uczy dzieciaki w szkole) trochę nie stanął na wysokości zadania. Niemalże parkanie śmiechem przy błędach wykonawców to nie jest postawa jakiej można by oczekiwać. Osobną sprawą jest jego podejście do oceny wyglądu wykonawcy- dość ekscentryczne. Nie sądzę abyśmy my ( ZSM ECHO zespołowo) zasługiwali na oceny za wygląd 8 i 9.

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 9:45 am   

Co do "miejscowego Jurora" to niech się cieszą Ci, którzy za wygląd dostali więcej niż 6 pkt. Niestety za wygląd zarówno solistów jak i zespołów najwięcej not to 5-6. Jak dla mnie to żenada, bo pozostali sędziowie dawali każdemu po 10.

Co do wyników, to z zamieszania i pośpiechu zapomniałem wydrukować i wrzucić do kopert z dyplomami i arkuszami ocen. Sorry, poprawimy to w kolejnych edycjach.

Ciekawscy niech cierpliwie czekają na publiczne ogłoszenie wyników z pkt na stronie konkursu.

Taliczek 

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 12:32 pm   

Konkurs w Zagnańsku uznać mogę za bardzo dobrze zorganizowany :wink: Wszystko przebiegało bardzo sprawnie, choć prawdą jest, że przesłuchania solowe w klasie B kojarzyły mi się bardziej z obroną pracy licencjackiej, lub maturą ustną z polskiego, bo sala faktycznie trochę klaustrofobiczna :wink: Nie jest to jednak coś, co rzutować może na mojej ocenie :smile:
Bardziej brakowało mi biesiady :grin: Jest to dla mnie jedyna szansa, żeby nawiązać jakikolwiek kontakt z młodszymi uczestnikami (w tym miejscu serdecznie pozdrawiam mój ukochany oddział geriatryczny :* który uwielbiam nade wszystko :wink: ), bo z Echem, nad czym strasznie ubolewam, jeździmy na stosunkowo małą ilość konkursów. Mam jednak nadzieję, że za rok… nie, że w następnych latach :wink: biesiady nie zabraknie :grin:
Jedna tylko rzecz, zarówno w Biłgoraju, jak i w Zagnańsku, odebrała cząstkę przeżywanej adrenaliny, a mianowicie wywieszenie wyników konkursu jeszcze przed ich ogłoszeniem. Kiedy już znasz wyniki, nie siedzisz jak na szpilkach, nie ma już takich emocji :wink: Oczywiście dla osób, które chciały jak najwcześniej wyjechać, okazało się to być bardzo przydatnym rozwiązaniem, ale mimo wszystko, moim zdaniem, wyniki powinny być wywieszone już po ich ogłoszeniu :wink:
Jak już jednak wcześniej powiedziałam, konkurs bardzo dobrze zorganizowany i z pewnością będę go długo wspominać :smile: Dlatego też, Andrzeju, Mirku, raduuuujmy sięęęę… :lol:

Pozdrawiam gorąco :mrgreen:
Talia.

MacGyver 

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 3:44 pm   Konkurs w Biłgoraju

Fajnie, że Joasia (& wtrącający się jak zwykle Jasiu :twisted: ) rozpoczeli małą dyskusję. Ja niestety nie mogłem uczestniczyć w tym mini festiwalu, choć bardzo chciałem... i stąd moja ciekawość co się tam ciekawego działo :roll: .

Dzień wcześniej uczestniczyłem za to w zmaganiach w Biłgoraju i już tam wiedziałem, że do Kielc przyjadą mocne składy, większość tych, która prezentowała się w Biłgoraju. Mimo, iż zjechało około 60 sygnalistów, to dało się odczuć trochę adrenaliny. Pomijając to, iż na sali gimnastycznej było zimno - soliści i zespoły starały się zagrać na jak najwyższym poziomie - co cieszy bo widać olbrzymi wkład kierowników poszczególnych zespołów :grin: .
Chciałbym jeszcze nawiązać do wypowiedzi Andrzeja - w przyszłym roku, dokładnie 29 maja (czyli 2 tyg. przed Wojskim) ma się odbyć w Biłgoraju jubileuszowy, X Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. Sądze, że jeśli te zapowiedzi się sprawdzą, może to być dla niektórych dobry sprawdzian przed Mistrzostwami Polski :cool: .
Co do wyglądu i postawy podczas grania zauważyłem jedno.... Zespół Echo jako jedyni (zespołowo) mieli podczas grania złączone palce lewej dłoni, a ręka swobodnie spoczywała na biodrze (tak zresztą jest chyba w regulaminie o ile się nie mylę), reszta niestety albo o tym zapomniała :idea: , albo mają jesienne bóle w biodrach :lol: ...
Co do arkuszy ocen to dobrze gdy organizator rozdaje je na koniec konkursu. Zawsze jest możliwość prześledzenia swych niedociągnięć i ewentualnie przedyskutowanie ich np z którymś z jurorów (pozdrowienia dla A. Kanawki).

Mam nadzieje, że spotkamy sie w podobnym lub większym gronie w przyszłym roku.
Dla tych co byli... i dla tych co nie chcieli lub nie mogli... polecam dwa nagrania z konkursu:

Pozdrawiam ze skraju Puszczy Sandomierskiej :mrgreen:

PS: Wiesz Joasiu, że lubię być leniwym... osobny temat o konkursie w Biłgoraju zapewne byłby pusty.. a tak masz dwa w jednym... mniej klikania (choś trochę może sie zrobić na forum nieporządek)

Darz Bór
Ostatnio zmieniony przez migur Nie Lis 15, 2009 8:04 pm, w całości zmieniany 3 razy  

Joanna 
Joanna

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 6:59 pm   

Mała prośba do MacGyver'a: Bardzo chętnie się dowiemy co się działo w Biłgoraju, ale załóż na to osobny post, bo mi się już tu wszystko miesza! Kto, gdzie i jak?! Czy może ja coś przeoczyłam:)
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz wielki ukłon dla organizatorów Zagnańska
Joanka

TAXUS 

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 11:13 pm   

hmmmmm
no niestety co niektórym zależało na wczesnym powrocie do "domu" i raczej nie jestem tu odosobniony. prenr wymagania niestety są i trzeba się do nich dostosować... przynajmnij na studiach..

ogólnie pozytywnie ;-)

migur 

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 11:53 pm   

W kwestii formalnej - wyniki są już (dopiero) na stronie.

A tak w ogóle chciałbym pogratulować Oskarowi za kawał dobrej roboty. Pierwszy konkurs i od razu taki sukces. Frekwencja, zadowolenie uczestników - to marzenia organizatorów wszystkich konkursów. Tutaj udało się je spełnić.
Żałuję bardzo, że nie byłem... :cry:

Do Andrzeja - jak tam Darz Bór? ;)

Andrzej 

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 9:17 am   

A dziękuję nie najgorzej.
Za zgodność z zapisem nutowym 10, 10, 9, pozostałe oceny to 9, więc z tej części występu jestem rad. Tą "wprawkę muzyczną" na bazie DarzBor-u da się zagrać poprawnie, co nie zmienia mojego (i nie tylko) zdanie o jej urodzie. Niezmiennym pozostaje również postulat zmiany oficjalnego zapisu nutowego. Miała się tym zająć komisja muzyczna ( problem zgłaszaliśmy na WZ w Goraju ) i do tej pory żadnej odpowiedzi. Może Ty Migur coś o tym wiesz, wszak jesteś bliżej "władzy" :) )).
A tak poważnie to z DarzBorem jest przedziwna sytuacja. W prywatnych rozmowach z wieloma osobami nie spotkałem obrońców tej wersji (poza Kol. Mieczysławem oczywiście), zewsząd opinie że to dziwaczny i nienaturalny opis. Ale jak przychodzi do działania to jakaś dziwna cisza zapada.

ps może przenieś to do nowego wątku, bo nas znowu Joasia rugnie.

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 11:49 am   

Wrzawa już opadła, rumor wygasł i w końcu powoli odzyskuje część sił... Pozwolę sobie na komentarz.

Serdecznie dziękuje wszystkim za przybycie i gratuluje występów. Dla mnie było to niezmiernie ważne wydarzenie bo przyjechałem z Pomorza do Kielc niecałe 2 lata temu i doznałem delikatnie mówiąc szoku. Liczyłem po cichu że zakręcę się przy Technikum Leśnym i zobaczę jak radzi sobie tutejszy zespół. Wtedy zrozumiałem dlaczego nie można było ich spotkać na żadnym konkursie, czy uroczystości. Dla mnie jako Warciniaka, Technikum Leśne to ogromny potencjał zdolnej "wtajemniczonej...." młodzieży chętnie sięgającej po instrument. Tu było (i jest) zupełnie, ale to zupełnie inaczej. Wtedy znalazłem odpowiedź na postawione sobie wcześniej pytanie: Dlaczego leśnicy (i nie tylko) nie chcą nic słyszeć o sygnałach i muzyce myśliwskiej, dlaczego ich to nie interesuje i dlaczego twierdzą, że już nie ma ludzi o takich zamiłowaniach...? Dlaczego próbują mi tłumaczyć, że muzyka myśliwska to część łowiectwa kompletnie nie związana z lasami.
Odpowiedź była prosta.
Skoro Technikum nie propaguje i nie rozpowszechnia tej znakomitej tradycji, to ludzi lasu i myśliwych to nie interesuje, a co dopiero mówić o innych z zewnątrz.

Próbowałem szukać ludzi, którzy podzielają moje zdanie. Nie udało się. Stwierdziłem, że nie mogę tak po prostu zapomnieć o sygnałówce i zrezygnować z gry tylko dlatego, że zamieszkałem w Kielcach. Samemu gra nie sprawiała mi frajdy słysząc dookoła, że jestem jakimś odludkiem z trąbką w głowie.

Postanowiłem pokazać "tutejszym scyzorykom", że jest na świecie, a nawet w Polsce cała rzesza fanów rogu myśliwskiego. Pomysł był jeden - konkurs. No i wtedy zaczęły się prawdziwe kłopoty. Po co? Dla kogo? Kto tego chce? Jaki cel? Co to zmieni? Co będziemy z tego mieli? Kogo to interesuje? Kto przyjedzie? (Do ostatnich dni przed konkursem nikt mi nie wierzył, że zgłosiło się ponad 120 osób. Dalej myśleli, że jestem sam jeden w Polsce z trąbką, a skoro tak to kto ma przyjechać. Wydawało im się, że zmyślam po to tylko żeby zrobić ten"swój konkurs" P.S.>Chodziły ponoć ploty i krytyka na temat "Konkurs Wiktora" :?: :shock: )

Dlatego wszystkim trębaczom jeszcze raz gorąco dziękuję i myślę, że warto było. Ja jestem absolutnie zadowolony i mam pełną satysfakcję, z tego że gościło tylu wykonawców. Mam nadzieję, że swą obecnością i wspaniałymi występami ściągnęliście klapki z oczu i uszu miejscowym władzom i ludziom. Zobaczymy jak wpłynie to na przyszłość muzyki myśliwskiej na ziemii świętokrzyskiej i jaki przyniesie owoc za rok.

Jeśli ktoś robił foty, to bardzo proszę się podzielić: wiktorinox@poczta.onet.pl
P.S. Oczywiście mile widziane również filmiki.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez oscar Pią Paź 23, 2009 2:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  

MacGyver 

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 12:21 pm   Biłgoraj

Cytat:
Oscar napisał:
[...] że jestem jakimś odludkiem z trąbką w głowie.

... spodobało mi się to określenie.. ja czuję się tak u siebie w nadleśnictwie w chwili obecnej (brakowało mi tego określenia :mrgreen: ).. ale walczę z tym jak mogę :twisted:

A swoją drogą... czy dużo osób było z Kół Łowieckich i leśników rywalizujących na konkursie? Bo o ile mnie pamięć nie myli to na IX KKS w Biłgoraju zjawiło się takich osób aż 3 :evil:

Andrzej 

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 1:21 pm   

Jak na razie to tylko od nas (ZSM Echo - W-wa) 5 osob to czynni myśliwi i grający od 4-5 lat. Nikt nie jest leśnikiem, ani po technikum leśnym.
Natalia (vel Taliczek), jeszcze nie myśliwy, też nie leśnik a wygrała B- klasę.
Pozdrawiam

migur 

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 7:35 pm   

Mieliśmy w tym roku dwa pierwsze konkursy regionalne - jeden w Niepołomicach, drugi w Zagnańsku. I Małopolski... zainicjowali studenci Wydziału Leśnego krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego, później ochoczo dołączyły się Lasy Państwowe (RDLP w Krakowie) oraz władze uczelni. Mniej chętnie, ale jednak pomagali myśliwi. Duży sztab ludzi, trzeba przyznać. Zaowocowało to naprawdę wspaniałym konkursem - kto był, ten pamięta, kto nie był, tego odsyłam do wypowiedzi na forum oraz na stronę konkursową (zdjęcia, informacje medialne). Sukces pełny.
Z drugiej strony mamy I Świętokrzyski..., "Konkurs Wiktora". No właśnie. Do organizacji tego konkursu został zupełnie sam z ewentualną pomocą życzliwych osób. Sam organizował ten konkurs - zgłoszenie do KSM, plakaty, cała logistyka... z resztą sami wiecie, jak to jest. I tutaj znowu sukces. 120 osób to naprawdę niezły wynik. Tym lepszy, że był to ostatni konkurs w sezonie, kiedy wiele zespołów "wyprztykało się z kasy" na wcześniejszych.
Dlatego Wiktorze z tego miejsca składam bardzo serdeczne gratulacje, że mimo tych wszystkich trudności, kłód rzucanych pod nogi udało Ci się zrobić wielką rzecz - pierwszy konkurs w województwie świętokrzyskim. Dałeś szansę sygnalistom z tamtych stron na występ na konkursie ogólnopolskim. Chapeau bas, Wiktorze.
Niech to ziarno zasiane zakiełkuje, wyrośnie i zaowocuje kolejnymi konkursami oraz większą liczbą miejsc w pozycji KR (klasyfikacja regionalna) na listach wyników.

migur 

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 7:39 pm   

I jeszcze jedno - w tym wątku dotyczącym Konkursu "O Róg Zbramira" pytałeś, Wiktorze Oscarze, o szansę kwalifikacji do konkursu Ogólnopolskiego. Odpowiedziałem wtedy, żebyś sobie sam zorganizował konkurs... :grin:
No i co? Zorganizowałeś i nie wystąpiłeś... Wielka szkoda.

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 8:14 pm   

Fakt, przyznam rację!
Jednym z celów była również chęć zakwalifikowania się do Rogu Wojskiego.
Osobiste problemy zdrowotne (niektórzy wiedzą o czym mówię) spowodowały mój brak formy i kondycji. Później nie było już czasu na ćwiczenie, bo każdą wolną chwilę pochłonęły zmagania z przygotowaniami. Z resztą podczas konkursu nie miałem nawet czasu na obiad-fuksem wystąpiłem z zespołem.

marusia 

Pomogła: 2 razy
  Wysłany: Śro Paź 28, 2009 12:11 am   

Otóż to! Wiktor, wywalczyłeś eliminacje! Ba! Własnymi siłami je stworzyłeś i nie skorzystałeś! Myślę, że za rok spokojnie możesz liczyć na większą pomoc! Po pierwszej, bardzo udanej edycji, nie zabraknie grupy wsparcia i czasu na wyrwanie się z rogiem na scenę i zjedzenie obiadku :wink: Gratuluję świetnej organizacji - wszystko porządnie przemyślane - fajny pomysł z salami-ćwiczeniówkami! Najbardziej jednak podziwiam to, że wszystko "ogarnęła" jedna osoba! Respect! :smile: Pozdrawiam!

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Czw Lis 12, 2009 10:59 pm   Pierwsze Fotki

Poniżej linki do zdjęć z Konkursu:

1. N-ctwo Kielce http://www.start.lasy.gov.pl/web/kielce/83
2. N-ctwo Zagnańsk http://start.lasy.gov.pl/web/zagnansk/37
3. ZSL Zagnańsk http://www.zsl-zagnansk.y...id=54&Itemid=69

oscar 
w.kozłowski

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 7:48 pm   

Witam ;)
Zapraszam do obejrzenia GALERII zdjęć z konkursu. Autorami są: Anna Lisowska, Andrzej Gołda, Andrzej Huk i Tomasz Kuszewski.

TAXUS 

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 10:07 pm   

fajne, tylko szkoda, że takie małe ;/

Odpowiedz do tematu