muzyka.mysliwska.pl Polski Związek Łowiecki
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brzeg 2011
Autor Wiadomość
migur 

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 9:02 pm   Brzeg 2011

W dziale nuty pojawił się "Hejnał XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej". Oprócz nut jest tam zamieszczone również nagranie w mp3, żeby można się było nauczyć ze słuchu.

Apeluję, aby wszyscy postarali się nauczyć tego hejnału, żeby nie było potem takich wpadek, jak na poprzednich festiwalach. Pokażmy, że potrafimy się zmobilizować.

Do konkursu jest jeszcze sporo czasu, ale warto już teraz wziąć ten utwór na warsztat. Będę jeszcze w tej sprawie przypominał :)

Miłych ćwiczeń!

Blazej Chmielewski 

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 11:21 am   

A czy to zły pomysł, by Hejnał był utworem obowiązkowym w MB?
Wcześnie podany, więcej grup przygotuje się do przesłuchań MB i nie taki "kawał" jak "Przez Sudecką Krainę"?

TAXUS 

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 7:34 pm   

Mi się osobiście "Przez Sudecką Krainę" bardzo podobało

migur 

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 10:29 pm   

Utworem obowiązkowym będzie Pod sztandarem księcia Jerzego Wilhelma autorstwa Krzysztofa Kadleca. Też fajny :)

Blazej Chmielewski 

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 12:07 pm   

Ok.
Fajny.
I mamy czas przegrać.
Dzięki.
:cool:

marusia 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pią Gru 10, 2010 8:43 pm   

migur napisał/a:
Utworem obowiązkowym będzie Pod sztandarem księcia Jerzego Wilhelma autorstwa Krzysztofa Kadleca. Też fajny :)

Nie oznacza to jednak, że należy odstawić w kąt nuty "Hejnału XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej". Niech "Hejnał" zabrzmi w Brzegu z prawdziwą mocą rogów! :-)
A kto się nie nauczy, ten trąba! :mrgreen:

migur 

Wysłany: Sob Gru 11, 2010 12:45 pm   

Co sądzicie o dołączaniu plików mp3 do nut? Szału nie ma, bo to jest zgrane przy pomocy edytora z wykorzystaniem nędznej jakości brzmień MIDI, ale lepsze to, niż nic :)

marusia 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Sob Gru 11, 2010 7:36 pm   

Mogę śmiało powiedzieć, że jest to bardzo pomocna opcja. W "pewnych" kręgach widzę dużą różnicę w przyswajaniu materiału "bez" i "z" samplami :razz: . Oby jak najwięcej takich próbek! :wink:

Valkyrietoxic 

Wysłany: Pią Gru 17, 2010 7:00 pm   

Pomysł fajny, zwłaszcza dla grających ze słuchu. Jakość nagrania jest nieco "elektroniczna"... Ale lepsze to niż nagranie live, bo niby kto miałby się podjąć
tego zadania ?
Tak poza tym, fajnie byłoby, gdyby ktoś zaglądał czasem w zakładkę NUTY i wyrażał opinię na temat zamieszczonych tam kompozycji. Każde słowo krytyki, czy pochwały jest mile widziane.

DB !

TAXUS 

Wysłany: Sob Gru 18, 2010 5:12 pm   

też uważam że nawet takie "elektroniczne" brzmienie bardzo dużo daje - zwłaszcza "słuchowcom" a jak ktoś czyta nuty i do tego jeszcze usłyszy sobie raz lub dwa dany utwór to na pewno szybciej się nauczy i będzie szybciej podciągał do odpowiedniej jakości wykonania utwory

Valkyrietoxic 

Wysłany: Śro Gru 22, 2010 8:07 pm   

Zmieniając trochę temat to martwi mnie, że w sygnalistykę bawią się głównie
leśnicy, a myśliwi trochę olali sprawę... Na konkursach z reguły 80% uczestników
to leśnicy (którzy rzadko są myśliwymi) i to dla nich jest nagroda
" Dla Najlepszego Leśnika " a o myśliwych organizatorzy nie zawsze pamiętają.
Trochę nie fair jest też, że konkurs wygrywa leśnik, i ten sam leśnik zgarnia też
kolejną nagrodę - to jest " Dla Najlepszego Leśnika "...
Wg mnie to albo powinno się przyznać dwie nagrody:
- " Dla Najlepszego Leśnika ", i " Dla Najlepszego Myśliwego "
albo nie rozgraniczać tego wcale.
Proszę o komentarze.

Darz Bór !

Jasiu

Wysłany: Śro Gru 22, 2010 8:47 pm   

i tu się nie zgodzę:) zdarzyło mi się raz czy dwa zdobyć nagrodę dla najlepszego pracownika LP, co nijak się miało do klasyfikacji ogólnej, co więcej zdecydowana większość leśników, którzy parają się grą na rogu - jest jednocześnie myśliwymi! a jeśli mnie pamięć nie myli odkąd na "Wojskim" jest nagroda dla najlepszego leśnika jest też nagroda dla najlepszego członka PZŁ - z reguły są to nagrody symboliczne (malutka statuetka w Warcinie), lub praktyczna (kilka pęt kiełbasy i pościel w Olsztynie)....to od organizatora zależy którą kategorię postanowi uhonorować: leśnika, myśliwego, seniora czy posiadaczy golfa II:)
mówisz że myśliwi są niepoważnie traktowani - radzę zerknąć kto w Polsce kształci trębaczy, wykłada kasę na instrumenty i wyjazdy, oraz co najważniejsze KTO PŁACI ZA KONKURSY!!! na każdym praktycznie konkursie nadleśnictwa należą do głównych sponsorów lub wręcz organizatorów! prawda jest taka, że gdyby sygnalistyka łowiecka w Polsce miała "wyżyć" jedynie dzięki PZŁ to byłby to bardzo skromny wikt....oczywiście nie ma tu reguły PZŁ Olsztyn organizuje kursy dla myśliwych chcących nauczyć się grać na rogu, stażyści dostają ustniki i OBOWIĄZKOWO odbywają kilka lekcji (jak strzelnica)...a my organizując konkurs w Spychowie bez wsparcia nadleśnictw, oraz ciężkiej pracy naszych pracowników nie mielibyśmy szansy zrobić konkursu - a mimo to nie prowadzimy kategorii dla leśników.
pozdrawiam
Jasiu

Blazej Chmielewski 

Wysłany: Pon Sty 03, 2011 1:56 pm   

Jasiu napisał/a:
prawda jest taka, że gdyby sygnalistyka łowiecka w Polsce miała "wyżyć" jedynie dzięki PZŁ to

... to by sobie sama obie nogi odgryzła z głodu.

Ostatnio zmieniony przez Blazej Chmielewski Śro Sty 05, 2011 12:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Blazej Chmielewski 

Wysłany: Pon Sty 03, 2011 2:09 pm   

Vakirie - Jasiu dobrze gada. Ta plastikowa statuetka dla najlepszego leśnika - chętnie ją oddam za odpowiednie proporcje wyczucia sprawy ze strony myśliwych. Nawet KSM jest przy PZŁ, a tak się składa, że siła tej instytucji to ludzie i ich pasja, a nie adres, sztandar czy budżet (śmieszny z resztą). A ci ludzie to głównie leśnicy. Myśliwi z mojego doświadczenia to dzwonią tylko przed pogrzebem, żeby kogoś nająć za 50 zł, a na polowaniach to lepiej żeby nie grać, bo albo jelenie są w miocie i "nie ma co hałasować" albo nie ma czasu na pokot, "bo kto to będzie z powrotem na bitkę wrzucać"..
Więc zabawa leśników w sygnały to niestety konkursy i polowania tam, gdzie jest choć kilka osób przychylnych sprawie.
www.żal.pl

Blazej Chmielewski 

Wysłany: Pon Sty 03, 2011 2:25 pm   

A co do nagród - kategorie i ich obstawianie nagrodami to sprawa organizatorów i sponsorów - niech będzie jak najwięcej (dla posiadaczy renuwek z automatyczną skrzynią też.. heh). Ja najmilej wspominam wybieranie nagród z Przeborowa. Tam jest zasada zawodów strzeleckich - każdy wyjeżdża z czymś. Czasami sklepy łowieckie, inni sponsorzy mają wiele grantów, nawet drobnych, ciężko zbywalnych - w sam raz do sponsoringu. Wszystko układa się w jednym miejscu i zgodnie z kolejnością od I miejsca w A do ostatniego w C wybiera się nagrodę. Dzieci mają osobną kupkę żeby noży nie pobrały ;) . Na mały konkurs to super sprawa - każdy wybierze coś dla siebie - jeden szelki, drugi pas do broni, a trzeci kubek z zajączkiem.
Ja wybrałem spodnie (byłem chyba 6 w A), które służą mi do dziś - nigdy wcześniej ani później nie wygrałem tak udanej nagrody. Nie mówiąc o tym, że często pakuje się pieniądze w trzy pierwsze miejsca w danej klasie, a reszta - dyplom (i to czasami z tym jest problem) i do domu.

Odpowiedz do tematu