muzyka.mysliwska.pl Polski Związek Łowiecki
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I Przegląd musztry paradnej zespołów sygnalistów myśliwskich
Autor Wiadomość
Krystian 

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 11:34 am   I Przegląd musztry paradnej zespołów sygnalistów myśliwskich

Witam wie już ktoś coś na temat tej nowej konkurencji na Wojskim zanosi się na fajną konkurencje

Blazej Chmielewski 

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 1:04 pm   

A co chcesz wiedzieć?

Jasiu

Wysłany: Nie Lut 23, 2014 6:56 pm   

ja mam mieszane uczucia....ale jeśli ktoś uważa że miarowe tupanie do "trójki" jest warte wybitych zębów to chętnie popatrzę :mrgreen: moich prywatnych niewiele mi zostało więc osobiście nie zaryzykuję, szkoda że czas poświęcony na tą konkurencję można byłoby wykorzystać w Mb - niestety utwory obowiązkowe poza szumnymi tytułami niewiele chyba wniosą - szkoda... Kolega Krzysztof ma zapewne w szufladzie ze dwa tuziny fajniejszych kompozycji, no nic nauczymy się, zagramy i zapomnimy...

Blazej Chmielewski 

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 7:16 am   

Ja musztrę paradną wyobrażam sobie nieco inaczej niż jedynie tupanie. Myślę, że warto jest uruchomić nasze bardzo stacjonarne granie. Natomiast faktycznie dobry efekt wymaga dużo pracy w pełnym składzie, dyscypliny ale i fantazji / oderwania się od utartych przyzwyczajeń (palce lewej dłoni razem, ect.)
Jestem optymistą - mam nadzieję, że ten element może dać sporo zabawy. Liczę na duże zespoły.

TAXUS 

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 8:31 am   

Z tą musztrą to ja sobie wyobrażam tak jak jest w Stanach na meczach np futbolu gdzie łażą po całym boisku i różne figury odprawiają :D . Mi tam iść i grać ciężko - bo się ustnik ślizga :P

Blazej Chmielewski 

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 12:41 pm   

Tak dla przypomnienia:
http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/4246

Filmik ten pokazuje, że chodzenie i granie na rogu, to nie jakaś Ameryka tylko w Rzeczpospolitej też to się zdarzało.
A jeśli łączyć dwa żywe (O MATKO!! DWA NA RAZ) wątki na forum, to orkiestry dęte (grające nie tylko alikwoty) chodzą, maszerują, tupią, a nawet jeżdżą konno. :shock:
Jak np. przy grze par force..

Jasiu

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 5:39 pm   

życzę nam wszystkim abyś to Ty Błażeju miał rację... nie liczę co prawda na występy jak w amerykańskich filmach familijnych - będę zadowolony jeśli pokazy nie okażą się parodią!!! co do dużych bandów to pozwoliłem sobie na małą sondę.... i nie słyszałem zainteresowania! obym się mylił, z drugiej strony trochę mnie śmieszy dwulicowość naszych dysydentów: z jednej strony REGULAMIN mówi o wszystkim (stopy, dłonie, nakrycia głowy, rodzaj instrumentu - niedługo wezmą się za makijaż, zakażą parfom grać solo i unormują rodzaj guzików) a z drugiej strony macie plac manewrowy i RÓBTA CO CHCETA, nie wolno grać sygnałów z dynamiką - ale pajacyki walić w formacjach jak najbardziej...
pozdrawiam

Blazej Chmielewski 

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 9:24 pm   

Jakby nie było, Jasiu - My w tym czasie będziemy popijali złociste.. :wink: bezalkoholowe
:mrgreen:

TAXUS 

Wysłany: Wto Lut 25, 2014 6:26 am   

Tylko z tym złotym trzeba uważać bo może być wykluczenie za nieobyczajowe zachowanie :P

Bautek 

Wysłany: Wto Lut 25, 2014 12:03 pm   

Ja sondy nie robiłem, ale upraszam starszych kolegów - kierowników - o zajęcie mi/nam miejsca przy stole, gdzie złocisty blask będzie chłodził (paradoksalnie:) czerwcowy skwar.
Co do musztry - podejrzewam, że wydarzenie to przyniesie odczucia bliskie tym, jakie generuje oglądanie programu "Gwiazdy tańczą na głodzie" czy jakoś tak :)
Nic nie krytykuję. Tylko sobie gderam. Jak to Akteon umie i lubi. Innymi słowy - chętnie popatrzę.
W kwestii utworów obowiązkowych - zaprzyjaźniony, znany i ceniony Nauczyciel gry na rogu powiedział mi, że ze swoimi chłopakami (początkującymi sygnalistami) potrzebował jednej próby, aby to ogarnąć. Wiadomo - szlif szlifem, ale już to grają:)
Nazwy utworów rodem z Kroniki Adama Loreta czy piwnic IBL'u, a treść.. jest jaka jest.
90 lecie Lasów... Nielegalne/Pól legalne piwko z kolegami, których nie widziało się rok... Musztra paradna... Wspólny nocleg...oj będzie.. będzie zabawa, będzie się działo.. :)

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia za 4 miesiące ! :)

Odpowiedz do tematu