muzyka.mysliwska.pl Polski Związek Łowiecki
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VI Ogólnopolskie Warsztaty Sygn. Myśl. Garbicz 2014
Autor Wiadomość
Gomuła 
Gomuła

Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 12:48 pm   VI Ogólnopolskie Warsztaty Sygn. Myśl. Garbicz 2014

Witam kol. Sygnalistów i nie tylko
Warsztaty za nami i jakoś cicho??? A już wiem, zabrakło obecności Marka Kochanka - oj sorki - KOCHANA i nie ma kto ,, pomiodzić'' ...
A traktując rzecz poważnie było super i jak zawsze wesoło, smacznie. Tegoroczne warsztaty, chyba najliczniejsze z dotychczasowych biorąc pod uwagę ilość uczestników. zdominowały zespoły; ZSM Gorzowska Knieja, ZSM Nadleśnictwo Pułtusk, ZSM Pomorskie Rogi, ZSM Akteon Warszawa, ZSM Królewscy Niepołomice, ZSM ZO PZŁ w Tarnowie, ZSM Nadleśnictwo Złotoryja, ZSM Tryki KŁ Bystrzyca Kłodzka oraz kilkanaście osób solo.
Czwartkowy wieczór z wybooooorną zupą szczawiową zapowiadał się dłuuuugi i tak też było, później ,,szwedzkie'' śniadania i kolacje na przemian z przepysznymi i smakowitymi daniami obiadowymi. Nie jestem pewien czy uwadze mojej umknął kwiecisty w wiosenne zapachy bulion ale niezwykle esensjonalny rosół niedzielny był, to wiem na pewno.
Piątkowy wykład profesora Stefana Śliwy poprowadzony tak profesjonalnie, jak zwykle nie pozwolił zmrużyć oka choć na chwilę. Grupą innych słuchaczy zajął się filcharmonik z Kalisza Józef Czerniak trafiając uwagami w czułe miejsca , np typu;
- za 7 razem będzie lepiej!!! A jak nie dajesz rady to choć udawaj, że grasz!. No to udawałem ( troszeczkę ). Agnieszka Rybicka przypomniała nam , że mamy paszcze i jak inaczej można ją wykorzystać - nie tylko do mlaskania. Niezwykle pożyteczna lekcja.
W sali granitowej - ciepło było - cenne uwagi sygnalistom udzielał Andrzej Kulka. Był z nami po raz pierwszy- dusza człowiek- rogi same grały, od samego spojrzenia wiadomo było o co chodzi. W podobnej tonacji zajęcia z sygnalistami prowadził Artur Kanawka. Tu każdy sygnał grany był bardzo dobrze a następny brzmiał jeszcze lepiej - bezstresowo. Kiedy na zajęcia zjawiał się Krzysztof Kadlec wiadomo było, że będzie się działo, oj będzie się grało. Tu się czuje jakbyśmy byli uczestnikami wielkiej orkiestry symfonicznej. Oby tylko nas nie sięgnęła zawsze sprawiedliwa batuta mistrza. U Krzysia wszystko gra. Nawet kiedy razem piliśmy kawę, czuło się tę niezwykłą wibracje.
Niby cicho było a było słychać jakąś muzykę.
W przerwach między zaplanowanymi ćwiczeniami można było korzystać z indywidualnych konsultacji
co czyniłem nader często. Następna okazja może za rok?
Nad całością czuwał dyrektor warsztatów Robert Olejarz - wielkie dzięki Robercie. że stworzyłeś nam kolejną ucztę nie tylko duchową w tak zacnym towarzystwie.
I wszystko by było OK gdyby tylko ta rura wodna nie pękła...a my myśleliśmy, że to deszcz
DB pozdrawiam Gomuła

TAXUS 

Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 1:56 pm   

Zacnie było, oj zacnie :D

Co do rury - zawsze to jakieś dodatkowe wydarzenie :P na orzeźwienie poranne :P

Mam nadzieję - do zobaczenia, usłyszenia, wspólnego pogrania - za rok ;-)

Majkel 

Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 9:24 pm   Propozycje dotyczące warsztatów sygnalistów myśliwskich

Witam koleżeństwo!
Warsztaty jak zwykle przebiegły w niesamowitej, sympatycznej atmosferze tworzonej przez ludzi połączonych wspólną pasją - grą na rogach myśliwskich. Liczne zajęcia praktyczne prowadzone przez wspaniałych profesorów wypełniły owocnie czas naszego pobytu w garbickim pałacu zaś wieczory sprzyjały śpiewom, rozmowom i trąbieniu :wink: Tu należą się OGROMNE PODZIĘKOWANIA Robertowi Olejarzowi za świetne przygotowanie, prowadzenie i samą inicjatywę takich jakże cennych warsztatów :grin:

W tym roku spora liczba wykładowców (było ich 6) sprawiła że w czasie 2 pełnych dni z wykładami i ćwiczeniami nie było okazji spotkać się ze wszystkimi toteż pozostał mały niedosyt. Ponadto przy uroczystej kolacji pojawiła się inicjatywa zaszczepienia na grunt warsztatów zajęć ze śpiewu pieśni i piosenek myśliwskich. Dyrektor warsztatów rozważa rozpoczynanie ich dzień wcześniej, a więc warsztaty miałyby trwać od środy do niedzieli.

Podrzucam więc na to forum temat rozszerzenia spotkania w Garbiczu o jeden dzień oraz zawarcia w nich elementów ze śpiewu myśliwskiego i PROSZĘ o opinie, wątpliwości, uwagi, sugestie.
Spróbujcie popytać wśród znajomych sygnalistów i przekażcie im że jest taka dyskusja na forum sygnalistów.

Pozdrawiam,
Majkel

Odpowiedz do tematu